Täiskasvanute hambaravihüvitis

Opluss Hambakliinik on Tervisekassa lepingupartner täiskasvanute hambaravi hüvitise kasutamiseks.

Alates 1. jaanuarist 2024 saavad haigekassaga lepingu sõlminud hambaarstide juures:

  • Kõik täiskasvanud ravikindlustusega inimesed aastas 60 eurot hambaravihüvitist, kusjuures patsient ise tasub vähemalt 50% arvest.
  • Rasedad ja alla üheaastaste laste emad hambaravihüvitist kuni 105 euroni aastas, kusjuures patisent ise tasub vähemalt 12,5% arvest ise.
  • Vanadus- ja töövõimetuspensionärid, osalise või puuduva töövõimega inimesed ja üle 63-aastastele eakad saavad hambaravi jaoks hüvitist 105 eurot aastas, kusjuures patsient tasub ise vähemalt 12,5% arvest.
  • Suurenenud hambaravi vajadusega patsiendid hüvitist kuni 105 eurot aastas, kusjuures patsient ise tasub vähemalt 12,5%.

Hüvitis kehtib esmavajalikele hambaraviteenustele. Kõigi nende teenuste eest, mis ei kuulu hüvitatavate teenuste nimekirja, tuleb tasuda täishinda. Lisaks on teenuseosutajal õigus patsiendilt küsida visiiditasu kuni 5 eurot (v.a rasedad).

Soodustuse summa arvestatakse raviarvelt maha kohe maksmise hetkel ning tagantjärele ei pea esitama ühtegi avaldust ega dokumenti.

Hüvitise suurust ja jääki saab kontrollida riigiportaalist www.eesti.ee teenuse alt „Hambaravi- ja proteesiteenuste info“.

NB! Juhul kui hüvitis on patsiendil täielikult kasutatud , siis järgnevad raviprotseduurid on vastavalt kliiniku hinnakirjale!

Rohkem infot hambaravihüvitiste kohta leiate www.haigekassa.ee/hambaravi