Soodapesu

Kergete ladestuste korral kasutatakse Air-Flow soodapesu, mille käigus eemaldatakse spetsiaalse granuleeritud soodapulbri, vee ja õhuga survestatud joa abil hammastele kogunenud katt ja pigment. Soodapesu käigus eemaldatakse hammastelt kergemad ladestused ja hammastele aja jooksul tekkinud tumedad plekid. Puhtaks saavad ka raskesti ligipääsetavad kohad nagu näiteks tihedad hambavahed, kuhu hambaharjaga ligi ei pääse.

Air-Flow soodapesu on eriti soovitatav neile, kes tarbivad kohvi, teed, veini, tubakat. Samuti sobib see ideaalselt breketite kandjatele, mis aitab tõhusalt puhastada raskesti ligipääsetavaid kohti. Pärast protseduuri on hambad puhtamad, säravamad ja taas oma loomulikku värvi.

Tugevamat hambakivi soodapesu ei eemalda. Seega tuleb vajadusel eelnevalt lasta suuhügienistil eemaldada ka hambakivi, mis on hammastele kogunenud. Soovitame soodapesu 1-2 x aastas igapäevase suuhügieeni toetamiseks.

Soodapesu taastab hammaste heledama tooni, kuid ei asenda hammaste valgendamist. 

Soodapesu järel võivad igemed olla tundlikud ja veidi veritseda, kuid see on mööduv. Järgneva ööpäeva jooksul vältida vürtsikate, happeliste ja pigmendirikaste toiduainete tarbimist (mustikad, kohv, tee, peet, punane vein).

Soodapesu ei tehta patsientidele, kelledel on äge igemepõletik või aftid suus. 

Soodapesu ei kahjusta hambapindasid ega igemeid, küll aga pestakse soodapesu käigus maha hambaid kaitsev süljekiht, mis taastub umbes 2- 3 tunniga. Peale soodapesu ei ole soovitav seepärast 2-3 tundi süüa, juua, suitsetada.